Jana

25.02.2024

Mgr. Jana Hudáková

"Blízká duše" neboli anam cara, jak říkají Irové. Přesně takto vnímám sebe jako terapeutku metody Životní mapy. Život je plný vzletů a pádů. Nikdo z nás není ušetřen. Mě moje profese učitelky přivedla téměř po třiceti letech k úplnému fyzickému i psychickému vyčerpání. Práce s dětmi a jejich rodiči mne naplňovala radostí, ale více než předávání znalostí a vědomostí mě bavilo tvoření bezpečného prostředí, pocitu sounáležitosti a sdílení příběhů. Ve stavu vyhoření jsem si nakreslila svoji první životní mapu a získala odpověď. Profese učitelky pro mne nebyla seberealizací, ale sebezáchranou. Upnula jsem se k ní, protože škola mi jako jediná poskytovala oporu v době, kdy moji rodiče ve své roli selhávali. Mapa mi otevřela oči a pomohla pochopit, proč jsem se ocitla ve stavu naprostého vyčerpání a také mnoho jiných souvislostí.

Metoda a její využití mne nadchly natolik, že jsem se rozhodla vstoupit na novou profesní cestu – cestu terapeuta metody Životní mapy. Cestu, která dává smysl. Mohu v ní s vděčností zužitkovat veškeré zkušenosti z dosavadní práce s dětmi i rodiči. Rozumím dětské duši, umím trpělivě naslouchat, být oporou. Děti mne často nazývaly lvicí. Tou, která chrání a s láskou pečuje i o nejzranitelnější členy smečky. Umím ostatní nadchnout a motivovat, přetvářet energie správným směrem i pevně stát, když je třeba.

Tím vším mohu být i pro vás a vaše děti a společně s mapou, která je dokonalým nástrojem díky své nezaujatosti, můžeme odkrýt a přetvořit to, co je zatím utajeno.

Těším se na vás a vaše příběhy.